مشخصات فردی و زندگینامه
نام:عباس
نام خانوادگی:جعفری (فراهانی)
شهرت:جعفری (فراهانی)
پست الکترونیک:jafari042@gmail.com
آدرس وب سایت:http://www.jafari042.ir
نخصص ها:تاریخ و سیره ، ادیان و مذاهب ، الهیات و معارف اسلامی

زندگی نامه

اینجانب(عباس جعفری فراهانی) به سال 1342 شمسی در بخش فراهان(روستای جونوش) دیده به جهان گشوده و تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در زادگاهم به پایان بردم.

سال 1356 به حوزه علمیه اراک وارد و ادبیات عربی را فرا گرفتم و در سال 1358 پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی به رهبری فقیه کم نظیر معاصر حضرت آیت الله العظمی امام خمینی(ره) به حوزه علمیه قم هجرت نموده و در مدرسه  المهدی(عح) زیر نظر مرحوم حضرت آیت الله العظمی گلپایگانی(ر ه) به تحصیل در سطح ادامه دادم.

پس از به پایان بردن دروس سطح، تحصیلات سطح عالی فقه و اصول را در نزد اساتید بزرگ حوزه مانند آیات: وجدانی فخر (ره)، اشتهاردی(ره)، ستوده(ره)، اعتمادی(ره)، صلواتی، بنی فضل(ره) و ... طی نمودم.

آنگاه در درس خارج آیات عظام: ناصر مکارم شیرازی(دام ظله) و جوادی آملی(دام ظله) و ... شرکت کردم.

همزمان با تحصیل در حوزه، به کارهای فرهنگی و علمی علاقه نشان داده و در موسسه در راه حق از سال 1364 به تحصیل و تحقیق پرداختم و پس از طی دوره کارشناسی در رشته معارف اسلامی به سال 1368 در بنیاد فرهنگی باقر العلوم(ع) و موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) زیر نظر حضرت آیت الله مصباح یزدی(دام ظله)، در رشته تخصصی تاریخ پذیرفته شدم و سال 1379 با دفاع از پایان نامه ام (با عنوان: سیری در پیدایش فرقه وهابیت و عملکرد آن) کارشناسی ارشد دریافت نمودم.

از سال 1370 همزمان با تحصیل، در بخش اجرایی موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(س) مسئولیت اداره کتابخانه و آرشیو موسسه را عهده دار شدم.

از سال 1380 به در خواست مجمع جهانی اهل بیت(ع)، مسئولیت دبیری شورای کتاب را پذیرفته و در راستای گسترش و پاسخ گویی به نیازهای فرهنگی پیروان اهل بیت(ع)، به همکاری با بخش های پژوهشی و علمی مجمع مشغول به خدمت شدم که تاکنون(مهرماه 1395) ادامه دارد. در ضمن،  مسئولیت اداره اسناد و اطلاعات(کتابخانه) مجمع را هم عهده دار هستم.

به فضل الهی در کنار کارهای اجرایی و فرهنگی، به تدوین، تالیف و تدریس در دانشگاه و حوزه هم ادامه داده ام. در این خصوص موفق به تهیه و تنظیم مقالات متعددی در موضوعات تاریخ اسلام، تاریخ تشیع (امامان معصوم علیهم السلام)، فرقه وهابیت و ... که در نشریات داخلی، روزنامه ها و سایت های اینترنتی منتشر شده، گردیدم ... .

همین طور با لطف خداوند، در طول این سال ها، موفق به انجام سفر زیارتی عمره مفرده، عتبات عالیات (با خانواده) و چند ماموریت اداری و علمی هم به کشورهای سوریه (2بار)، لبنان (2 بار)، ترکیه، یونان، کویت، چین و عمان شدم. 

من الله التوفیق والیه انیب

---------------------------------------------------------------------------

برگرفته شده از jafari042.blog.ir