ترجمه فرانسوی کتاب الانتظار الموجه.... .
36 بازدید
تاریخ ارائه : 11/14/2011 3:43:00 PM
موضوع: امامت و مهدویت

ترجمه فرانسوى كتاب الانتظار الموجّه ؛ دراسة فى علاقة الانتظار بالحركة و علاقة الحركة بالانتظار منتشر شد

ترجمه فرانسوى كتاب الانتظار الموجّه ؛ دراسة فى علاقة الانتظار بالحركة و علاقة الحركة بالانتظار به همت مجمع جهانی اهل بیت(ع) منتشر شد.

 

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ حجت الاسلام « عبّاس جعفری» دبیر شورای كتاب مجمع با اعلام این خبر گفت: موضوع انتظار ظهور منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود(عج) از جمله مسایلی است كه پیرامون آن كتابها و آثار فراوان به رشته تحریر درآمده است. آنچه مهم است تبیین معنای واقعی انتظار و ارتباط آن با سایر اعتقادات و رفتارهای اسلامی ـ مذهبی است كه هر منتظر حقیقی در زندگی خود می‌بایست آن را دنبال روی نماید. در این باره بعضی افراد با عدم دقت و توجه حقیقی به مسئله مهدویت و مسائل پیرامون آن  به انحراف رفته‌اند كه فقیه روشن بین ،حضرت آیت الله محمد مهدی آصفی«دام ظله» (مؤلف محترم) در این كتاب به آن می‌پردازند.

وی اضافه كرد: مهمترین مباحث مطرح شده در این كتاب عبارتند از؛ ارتباط مسئله‌ی انتظار با حركت و تلاش، انتظار در مكاتب فكری غیر دینی، انتظار در ادیان سابق بر اسلام، انتظار نزد عموم مسلمانان از اهل سنت و شیعیان، انتظار چیست ؟، ارزش فرهنگی انتظار چیست؟، شكلها و جلوه‌های مختلف انتظار، علت تأخیر در فرج و ظهور حضرت مهدی(عج) چیست؟، نقش سنت‏های الهی و امداد غیبی در انقلاب مهدوی، زمینه‌سازان ظهور از مشرق، قم، ری و یمن در روایات اسلامی، جوانان طالقان، اصحاب جوان امام مهدی(عج)، تعداد فرماندهان و یاران امام(ع)، نشانه‌ها و بررسی‌ها، گنجهایی كه از طلا و فقر، نیستند؟، نیرو و آگاهی، تعداد فرماندهان یاران امام(ع)، نشانه‌ها و بررسی‌ها، گنج‏هایی كه از طلا و فقر، نیستند؟، نیرو و آگاهی، آگاهی و بصیرت، اراده پولادین، عشق به شهادت، یاران شب زنده دار و شیرمردان روز، شرایط انتظار واقعی(آگاهی- آرزو- مقاومت و تلاش)، دعا برای ظهور امام مهدی(عج)، انتظار مقبول و دارای شرایط، ارزش انتظار، ارتباط فعالیت تلاش با انتظار، دوری كردن از سقوط و انحراف با صبر و نماز و ولایت و آرزو ... .

حجت الاسلام جعفری یادآورشد: انتشار این كتاب در جلسه پنجاه و سوم شورای كتاب مجمع به زبان عربی و ترجمه‌ی آن به سایر زبانها به تصویب رسید. پیشتر اصل عربی و ترجمه‌ی اردوی آن منتشر شده بود كه اینك ترجمه آن به زبان فرانسوی در شمارگان 3000 نسخه در اختیار علاقه مندان می‌باشد. دوست داران ارجمند جهت دسترسی به متن الکترونیکی این كتاب و سایر آثار مجمع  به آدرس  www.ahlulbaytportal.com مراجعه نمایند.

 

...................