برکات سفر تاریخی مقام معظّم رهبری(دام ظله) به قم
40 بازدید
تاریخ ارائه : 12/24/2011 3:32:00 PM
موضوع: رجال و تراجم
دیدار آفتاب؛ اخبار سفر رهبر به قم (51) ؛

برکات سفر/ 1. برکات سفر تاریخی "آفتاب جهان اسلام" به شهر مقدس قم

به قلم: حجت‏ الاسلام والمسلمین عباس جعفری
 

 قرار است در سالروز میلاد نورانی و شور انگیز سلاله‏ ی پاک و منور نبوی، حضرت امام علی بن موسی الرضا ـ علیه آلاف التحیة و الثناء ـ و دهه‏ی کرامت، در روز سه‏شنبه 27 مهر ماه 1389، مقام معظم رهبری حضرت آیت‏ الله العظمی خامنه‏ ی ـ ادام الله ظله العالی ـ به شهر علم و جهاد؛ تقوا و معنویت؛ ایثار و فداکاری؛ زیارت و توسل؛ شهر دخت مکرم حضرت امام موسی بن جعفر (علیهما السلام) یعنی حضرت فاطمه‏ ی معصومه (علیها السلام) وارد شوند و چشم مردم وفادار به جمال نورانی خلف صالح بنیان گذار جمهوری اسلامی حضرت آیت ‏الله العظمی امام خمینی(ره) و ولی‏ فقیه شجاع، مدیر و مدبر و بصیر، حضرت آیت‏ الله العظمی خامنه‏ ای (دام ظله) روشن شود.

ضمن گرامی ‏داشت این حادثه‏ ی مهم، توجه خوانندگان عزیز را به بخشی از برکات این سفر تاریخیبه طور مختصر جلب می کنم:

1- حوزه ‏ی علمیه ‏ی قم

حوزه ‏ی علمیه‏ ی قم، به عنوان پایگاه اصیل اسلام‏ شناسی و مرکز تربیت علما و دانشمندان اسلامی دارای اهمیت خاص خود می‏باشد که این موضوع بر کسی پوشیده نیست. قطعا در این سفر معظم ‏له بخشی از وقت خود به دیدار با علما و مسئولان حوزوی خواهند گذاشت تا از نزدیک و به طور مستقیم با دیدگاه‏ها و بیانات مراجع عظام تقلید، اساتید و طلاب محترم آشنا شوند و رهنمودهای لازم را نسبت به وظائف و تکالیف حوزه‏ های علمیه در داخل و خارج کشور و مشکلات جهان اسلام ارائه نمایند و طلاب جوان را ترغیب به تلاش و کوشش بیشتر در راه خدمت به اسلام و مسلمانان بفرمایند. امیدوارم حوزه ‏های علمیه و مسئولین با جدیت رهنمودهای ایشان را جامه عمل بپوشانند.

2- مؤسسات و مراکز فرهنگی - تبلیغی مستقر در قم

بنابر آمار و ارقام غیر رسمی، بیش از چهارصد موسسه فرهنگی - تبلیغی و پژوهشی به طور مستقل یا وابسته به مراکز و بیوتات مراجع عظام وجود دارند که علیرغم خدمات نسبی در حد امکانات خود انجام می‏ دهند ولی کافی نیست و می‏ ایست با تدبیر و راهنمائی مقام معظم رهبری به صورت آکادمیک و منظم و حساب شده و با توجه به موقعیت زمانی کنونی جهان اسلام و هجمات گسترده و وسیع بر علیه مسلمانان به وظائف اساسی بپردازنند. شما خوانندگان محترم می‏دانید که امروزه مراکز وابسته به وهابیت و گروه‏های ضد اسلامی، به طور جدی و آکادمیک مشغول تلاش و کار هستند و روزانه صدها و هزاران مطلب بر علیه شیعه و نیازهای اساسی جهان اسلام از طریق کتاب، مجله، جزوه، رادیو و تلویزیون، سایت‏های اینترنتی، لوح‏های فشرده، و ... منتشر می‏ کنند. در مقابل آیا فعالیت‏های مراکز فرهنگی حوزوی کافی هستند؟ و آیا هماهنگ و منسجم عمل می ‏کنند؟

3- مردم

بدیهی است که مردم قم از ابتدای شروع انقلاب شکوهمند اسلامی به رهبری فقید و بنیان گذار جمهوری اسلامی، وفاداری خود را با حضور چشمگیر در صحنه‏های مختلف انقلاب از جمله در ایام دفاع مقدس نشان داده‏ اند . این مردم با حضور در مراسم استقبال از مقام رهبری و مراسم دیگر از رهنمود های معظم‏له استفاده خواهند کرد و به تکالیف جدیدی از سوی ایشان بر عهده ‏ی خود ببینند عمل خواهند نمود. ان‏ شاءالله.

.............................