انتشار ترجمه انگلیسی کتاب دور ائمه اهل البیت(ع)...
72 بازدید
تاریخ ارائه : 1/20/2013 8:46:00 AM
موضوع: تاریخ و سیره

ترجمه انگلیسی دور ائمة اهل البیت(ع) فی بناء الجماعة الصالحة منتشر شد.

ترجمه انگلیسی کتاب "دور ائمة اهل البیت(ع) فی بناء الجماعة الصالحة" توسط آقای "بدر شاهین" در 8 جلد رقعی و در شمارگان 5000 نسخه از سوی مجمع جهانی اهل بیت(ع) منتشر شد.

به گزارش خبر گزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ حجت الاسلام «عباس جعفری» دبیر شورای کتاب مجمع با اعلام این خبر گفت: اهل بیت(ع) از دیدگاه آموزه های اسلامی از مهمترین مبانی دینی می باشد که در ابعاد اعتقادی، فکری، فرهنگی، تاریخی و سیاسی واجتماعی دارای اهمیت ویژه  و نقش تأثیر گذاری است. در حقیقت اهل بیت(ع) استمرار و امتداد جریان نبوّت و صاحبان امر و ولایت می باشند که خداوند اطاعت، پیروی و محبّت آنان را بر مؤمنین واجب کرده است. اهل بیت(ع)یکی از ثقلین، هم‏تراز قرآن (ثقل اکبر)  است که از قرآن جدایی ندارند و در واقع مفسّران واقعی قرآن می باشند که پیچیدگی ها، رموز و گنجهای آن را برای مردم روشن می کنند. از طرف دیگر اهل بیت(ع) صاحبان و حافظان سنّت  واقعی پیامبر(ص) در گذشته، حال و آینده می باشند. در سائر ابعاد اخلاقی نیز الگو و اسوه های حسنه و دارای صفات اخلاقی بی نظیر در عبادت و بندگی  ، علم ، تقوی، صبر، استقامت، سعه صدر، حسن خلق، جهاد در راه خدا با جان و مال، دفاع از مظلومین، مبارزه با دشمنان و... می باشند که خداوند  هرگونه رجس و پلیدی را از آنان دور کرده است.

حجت الاسلام جعفری افزود: ائمه اهل بیت(ع) در ابعاد اجتماعی و سیاسی نیز به طور کامل نقش خود را ایفا کرده اند. امامت و رهبری بی نظیر آنان در تعاملات اجتماعی با مردم مانند رسیدگی به مشکلات اقتصادی و دفاع از مظلومین ، جلوگیری از ظلم و ستم حکّام ستمگر، مبارزه با صاحبان افکار انحرافی ، نفاق و دورویی ، علمای در باری، مبلغین افکار یهود و نصاری و مفسدین از آثار ماندگار آن بزرگواران می باشد.

وی اظهار داشت: شهید بزرگوار حضرت آیت الله سیّد محمد باقر حکیم(ره) (از اعضای شورای عالی مجمع) با توجه به نکات ذکر شده، اقدام به تالیف سلسله مقالاتی در باره نقش امامان معصوم(ع) در پایه گذاری جامعه صالح نمودند که برای ابتدا در ضمن مقالات مجله ی رسالة الثقلین چاپ شد و سپس به صورت کتاب 2 جلدی منتشر شد.

برخی از مهمترین مباحث این کتاب عبارتند از : اهداف ،خصائص، قواعد و اصول عمومی جامعه صالح مانند فکر و عقیده، اخلاق، فرهنگ، معنویّت، تقوی، محبّت و...؛  نظام اجتماعی جامعه صالح مانند مرجعیت دینی و ابعاد آن ،روابط سالم امت اسلامی با یکدیگر و امام معصوم(ع)؛ ابعاد گرایشهای سیاسی ـ اجتماعی جامعه سالم مانند آزاد اندیشی ، اصلاح ذات بین، شورا و مشورت؛ ترویج صفات و اخلاق نیکو مانند صبر، حلم، تواضع؛ دوری از دروغ، تهمت، حسد، بخل، غضب، عصبیّت، تکبّر، طمع، کسالت و...؛ نظام شعائر دینی و اهمیت آنها مانند بزرگداشت عزای حسینی در دهه ی اول محرّم، ماه صفر، ماه مبارک رمضان،  .... زیارت قبور پیامبر(ص)و ائمه معصومین(ع) و مؤمنین، اعیاد فطر، قربان، غدیر، جمعه و....

وی یادآور شد: پس از چاپ مکرر کتاب به زبان عربی، اینک ترجمه انگلیسی آن توسط آقای بدر شاهین در 8 جلد رقعی  تهیه و در شمارگان 5000 نسخه از سوی مجمع جهانی اهل بیت(ع) منتشر و در اختیار دوست داران عزیز می باشد.علاقه مندان جهت استفاده متن الکترونیکی(دانلود) این کتاب و سائر منشورات مجمع به آدرس  www.ahlulbaytportal.com مراجعه نمایند.