انتشار ترجمه انگلیسی کتاب آشنائی با وظائف و حقوق زن
78 بازدید
تاریخ ارائه : 1/20/2013 8:48:00 AM
موضوع: حقوق

ترجمه انگلیسی کتاب " آشنائی با وظایف و حقوق زن" منتشر شد.

ترجمه انگلیسی کتاب " آشنائی با وظایف و حقوق زن" توسط آقای ابوذر احمدی در 244 صفحه و در شمارگان 5000 نسخه از سوی معاونت امور فرهنگی مجمع منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع)ـ ابنا ـ حجت الاسلام « عباس جعفری» دبیر شورای کتاب مجمع با اعلام این خبر گفت : « موضوع زن، وظایف و حقوق او از جمله مسایل مهم و قابل توجه در بین نویسندگان و محققان علوم اسلامی و غیر اسلامی است که تا کنون پیرامون کتابها و آثار فراوانی منتشر شده است. از دیدگاه اسلام هم زن دارای شخصیت و حقوق مشخص می‏ باشد که علمای دینی و اساتید دانشگاهی در مباحث حوزوی و دانشگاهی به آن می‏پردازند. در دوره‏های اخیر با توجه به دیدگاه‏های فمنیستی غربی که به زن به عنوان یک ابزار و کادو نگاه می‏کنند و ارزش و جایگاه انسانی و اخلاقی نادیده می‏گیرند، ضرورت دارد به مباحث مربوط به حقوق و جایگاه زن اهمیت بیشتری داده شود » .

حجت الاسلام جعفری اضافه کرد : « حضرت آیت الله ابراهیم امینی که از علما و دانشمندان معاصر حوزه و دارای تألیفات مختلف در مسایل فقهی، تربیتی، اخلاقی و اجتماعی می‏باشند با تألیف این کتاب، تلاش نموده‏ اند رهنمودهای لازم را برای جوانان دختر و  پسر که در آستانه ازدواج هستند، ارائه نمایند » .

وی افزود : « ترجمه این کتاب در جلسه هفتاد و سوّم شورای کتاب مجمع، جهت ترجمه به زبان‏های مورد نیاز تصویب شد. ترجمه اسپانیولی کتاب قبلا منتشر شد و اینک ترجمه انگلیسی آن توسط  آقای ابوذر احمدی در 244 صفحه انجام و در شمارگان 5000 نسخه از سوی معاونت امور فرهنگی مجمع در اختیار دوست داران عزیز می‏ باشد. علاقه مندان جهت بهره برداری از متن الکترونیکی این کتاب و سائر منشورات مجمع به آدرس اینترنتی  www.ahlulbaytportal.com  مراجعه نمایند » .