ترجمه ی انگلیسی "عقائد الامامیه" منتشر شد
72 بازدید
تاریخ ارائه : 2/6/2012 3:51:00 PM
موضوع: الهیات و معارف اسلامی

ترجمه ی انگلیسی " عقائد الامامیة" منتشر شد

 


به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ حجّت الاسلام "عباس جعفری" دبیر شورای کتاب مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اعلام این خبر گفت: "  مرحوم آیت الله علامه شیخ محمد رضا مظفّر(ره)  یکی از محققین و علمای صاحب قلم در زمینه موضوعات مختلف دینی  است که آثار او در مسائل قرآنی ، کلامی، تاریخی، حدیثی، فقهی واصولی مورد استفاده فضلای حوزوی ـ دانشگاهی می باشد. کتاب « عقائد الامامیة » با شیوه ای نوین، یک دوره از اعتقادات شیعه امامیه را به صورت استدلالی و تحلیلی و با قلمی علمی و روان برای خوانندگان بیان می کند، به طوری که اقشار مختلف می تواند از شیوایی قلم و روانی مطالب استفاده نماید".

حجت الاسلام جعفری افزود: "این کتاب ارزشمند تاکنون مکرّر به زبان عربی و فارسی منتشر شده است. مجمع جهانی اهل بیت(ع) در راستای معرفی اصول اعتقادی شیعه اثنی عشری، ترجمه این کتاب را به زبان های مورد نیاز به تصویب رسانید که اینک ترجمه ی انگلیسی از سوی اداره ی ترجمه به قلم آقای بدر شاهین تهیه شده و با شمارگان 5000 نسخه از سوی مجمع منتشر گردیده است".

وی یادآور شد:"مهمترین مباحث این کتاب عبارتند از: تفکّر و اندیشه، اجتهاد و تقلید، الهیات(خداشناسی)، حقیقت نبوّت(پیامبر شناسی)، امامت و رهبری، ویژگی های تربیتی مکتب اهل بیت(ع) و معاد و رستاخیز(آخرت شناسی). علاقه مندان انگلیسی زبان  جهت دسترسی به متن الکترونیکی این کتاب و سایر منشورات مجمع به آدرس پورتال مجمع    www.ahlulbaytportal.com مراجعه نمایند".