تجدید چاپ کتاب القرآن وروایات المدرستین... .
54 بازدید
تاریخ ارائه : 2/4/2013 9:43:00 AM
موضوع: علوم قرآنی

کتاب" القرآن و روایات المدرستین" تجدید چاپ شد

دبیر شورای کتاب از تجدید چاپ کتاب سه جلدی" القرآن و روایات المدرستین" نوشته مرحوم علامه "سید مرتضی عسکری" از سوی مجمع جهانی اهل بیت(ع) خبر داد.

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ حجّت الاسلام "عباس جعفری" با اعلام این خبر افزود: مرحوم آیت الله سید مرتضی عسکری(ره) یکی از شخصیتهای بزرگ شیعی در طول عمر با برکت خود در زمینه ی موضوعات قرآنی، حدیثی، فقهی، آثار ارزشمندی تالیف و تحقیق نمودند وعموم شیعیان و غیر شیعیان از کتابها و آثار معظم له استفاده می نمایند.

وی افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، دشمنان نظام اسلامی با هدف مبارزه با افکار و اندیشه های ناب شیعه امامیه با دستور استکبار جهانی  و عوامل آن در منطقه ، کتابها و مقالات فراوانی به زبانهای عربی ، فارسی و زبان های دیگر بر ضد شیعه و مکتب اهل بیت(ع) چاپ و در اختیار مردم گذاشتند.

حجت الاسلام جعفری اضافه کرد: در تمامی این کتابها، اتهامات فراوانی متوجه عقائد شیعه در موضوعات قرآن، حدیث، تاریخ وسایر موضوعات می شد که با واقعیات دینی و اعتقادات مبتنی بر قرآن و اهل بیت(ع) سازگار نبود.

وی با بیان اینکه یکی از شخصیتهایی که با احساس  وظیفه، همّ و غم خود را صرف مبارزه با تبلیغات ضدّ شیعی کرد، مرحوم علامه سید مرتضی عسکری(ره) بود ادامه داد: آن مرحوم شبانه روز تلاش کرد تا مقالات و کتابهای ارزشمندی در اثبات، تبلیغ و ترویج تاریخ و عقائد مکتب اهل بیت(ع) تالیف و منتشر نماید. 

دبیر شورای کتاب مجمع گفت: مجمع جهانی اهل بیت(ع) انتشار آثار مرحوم علامه عسکری(ره) را در سرلوحه اقدامات فرهنگی خود قرار داد که تاکنون تعدادی زیادی از تالیفات ایشان به زبانهای عربی و دیگر زبانها منتشر کرده است.

وی کتاب القرآن و روایات المدرستین در 3 جلد و در قطع وزیری را که از سوی مجمع جهانی اهل بیت(ع) در  شمارگان 3000 نسخه چاپ و در اختیار علاقه مندان قرار گرفته از جمله این منشورات ذکر کرد.

حجت الاسلام جعفری، نشانه ای جامعه ی جاهلی مکه که قرآن در آن نازل شد ؛ آغاز دعوت پنهانی و آشکار با آداب قرائ قرآن؛ اوضاع جامعه ی یثرب(مدینه)؛ تدوین قرآن با مصطلحات قرآنی (کتاب، قرائت، مصحف، ترتیل، تجوید، نسخ، حافظ و ...) با تحریف قرآن و عمل آن؛ جمع قرآن؛ اختلاف مصاحف قرآن؛ اختلاف مصاحف قرآن؛ اختلافات قرائات؛ اجتهاد در قرآن؛ مستشرقین و قرآن کریم ؛ با کتابهای « فصل الخطاب .... مرحوم ]محدث نوری[ و « الشیعة والقرآن» ]احسان الهی ظهیر[ و نقد آنها. دیدگاه علمای اصولی و اخباری مدرسه ی اهل بیت(ع) در باره روایات قرآن و بررسی آنها را به عنوان برخی از مهمترین مطالب این کتاب ذکر کرد.

وی خاطرنشان کرد:علاقه مندان جهت دسترسی به متن الکترونیکی این کتاب و سایر منشورات مجمع به آدرس پورتال مجمع www.ahlulbaytportal.com مراجعه نمایند.