ترجمه ی فرانسوی "اسلام و انسان معاصر" منتشر شد
53 بازدید
تاریخ ارائه : 2/2/2013 1:34:00 PM
موضوع: الهیات و معارف اسلامی

ترجمه فرانسوی کتاب "اسلام و انسان معاصر" منتشر شد

دبیر شورای کتاب مجمع جهانی اهل بیت(ع) از انتشار ترجمه فرانسوی کتاب اسلام و انسان معاصر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ «حجت الاسلام عباس جعفری»،دبیر شورای کتاب مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اعلام این خبر گفت:مرحوم آیت الله علامه سید محمّد حسین طباطبایی(ره) از جمله شخصیتهای کم نظیر حوزه های علمیه شیعه بودند که در تالیف و تحقیق دارای تبحّر و قدرت علمی بالایی بودند. تفسیر کم نظیر المیزان و دیگر کتابهای او، از جمله آثار ارزشمندی است که هیچ شخصیت علمی در جهان اسلام از آنها بی نیاز نمی باشد. این فیلسوف و متفکر اسلامی، در زمینه پاسخ به سؤالات و شبهات روز هم، کتابهایی تالیف کرده اند که کتاب اسلام و انسان معاصر از جمله آنهاست.

حجت الاسلام جعفری افزود:مجمع جهانی اهل بیت(ع) در راستای اهداف و وظایف خود، نشر کتابهای این شخصیت بزرگ شیعی مانند قرآن در اسلام ، شیعه در اسلام و... را در سرلوحه برنامه های خود قرار داده است که در شمارگان فراوانی تهیه و به نقاط مختلف جهان ارسال شده است.

وی "راه فطرت"، "اسلام و احتیاجات واقعی هر عصر"، "اسلام چگونه به احتیاجات هر عصر پاسخ می دهد؟"، "اسلام و تربیت"، "ادارکات فطری انسان"، "مقررات ثابت و متغیر"، "مسئله خاتمیت"، "آیا بشر در عصر حاضر به وحی نیاز دارد؟"، "برهانی بر حدوث عالم"، "فضلیت پیامبر(ص) بر سائر انبیاء(ع)"، "رسیدن به مقام خودشناسی"، "جهان در حال تغییر و تحوّل"، "سیر تکاملی جهان"، "جوامع بشری و آهنگ تکامل" را از جمله مهمترین مباحث این کتاب معرفی کرد.

دبیر شورای کتاب مجمع جهانی اهل بیت (ع) "تفاوت عدالت و عصمت"، "بی نیازی معارف اسلامی از فلسفه یونان"، "شیوه تهذیب اخلاق"، "کنه ذات چیست؟"، "چرا ظلم وجود دارد؟"، "مسئله آفرینش و رستاخیز"، "آرمان و غرض جهانی"، "هدف خداوند از آفرینش انسان"، "تأثیر اعتقاد به رستاخیز"، "ازدواج و تشکیل خانواده"، "زن و حق انتخاب همسر"، "قبیح بودن فحشا و منکرات"، "مشروعیت متعه(ازدواج موقت) در اسلام"، "روابط مشروع و غیر مشروع زن و مرد" و "تناسخ و عود ارواح" را از دیگر مباحث مطرح شده در این کتاب دانست.

وی اظهار داشت:ترجمه این کتاب به زبان های مورد نیاز در جلسه سی و پنجم شورای کتاب به تصویب رسید که هم اکنون ترجمه فرانسوی آن در اداره ی ترجمه مجمع، توسط سرکار خانم مریم دوستی انجام و با شمارگان 3000 نسخه منتشر شده و در اختیار علاقه مندان داخل و خارج کشور قرار گرفته است.

وی اعلام کرد:علاقه مندان جهت بهره برداری از متن الکترونیکی این کتاب و سایر منشورات مجمع به آدرس پورتال مجمع به نشانی www.ahlulbaytportal.com مراجعه نمایند.