انتشار کتاب:فقه المقاومه؛ دراسه فقهیه مقارنه/آیت الله آصفی
97 بازدید
تاریخ ارائه : 2/20/2012 4:10:00 PM
موضوع: فقه و اصول

کتاب « فقه المقاومه؛ دراسه فقهیه مقارنه» منتشر شد

 

 


دبیر شورای کتاب مجمع جهانی اهل بيت(ع) از انتشار کتاب « فقه المقاومه؛ دراسه فقهیه مقارنه» خبر داد.

 

 

 

 به گزارش خبرگزاری اهل بيت(ع) ـ ابنا ـ حجت الاسلام "عبّاس جعفري" با اعلام این خبر افزود:به منظور روشن نمودن مسئله ی مقاومت در تمامی جنبه های آن ، فقیه روشن بین و ژرف اندیش، آیت الله "محمّد مهدی الآصفی" با تألیف کتاب " فقه المقاومه؛ دراسه فقهیه مقارنه"، اقدام بسیار به جا و به موقع انجام دادند. 

وی ادامه داد: مجمع جهانی اهل بیت(ع) با هدف پاسخ گویی به جریان های مقاومت اسلامی در لبنان، عراق، افغانستان، و دیگر کشورهای اسلامی اقدام به چاپ این اثر ارزشمند نمود که هم اکنون با شمارگان 3000 نسخه در اختیار علاقه مندان می باشد.

حجت الاسلام جعفری، تبیین مقاومت فردی یا دفاع شخصی ، کلمات فقهای شیعه ، کلمات دانشمندان غیر شیعی؛ احکام تکلیفی و وضعی؛ دفاع مشروع؛ فقه مقاومت بین نفی و اثبات؛ همزیستی با ظالم و نتایج منفی آن؛ وجود جهاد با طاغوت در قرآن و روایات اهل بیت(ع)؛ مناقشه ادله فقه همزیستی با ظالم؛ مقاومت اشغال و اقسام آن؛ مبانی فقهی مقاومت در کلمات فقهاء و در فقه اهل البیت(ع) و کلمات علمای اهل سنت را از جمله مهم ترین مباحث این کتاب ذکر کرد.

 وی تصریح کرد: يکی از ابزارهای استکبار جهانی به سرکردگی آمریکای جهان خوار، اشغال نظامی سرزمین های اسلامی به بهانه ای ناچيز بوده و هست، چنانکه قبل از آمريکا، کشورهای استعمارگر روسیه، انگلستان ، فرانسه، نروژ، روسيه و ... این کار را انجام می دادند که نتيجه ی آن چيزی غير از غارت ثروت کشورها و دارای های مردم، قتل و کشتار و خون ريزی و تحقیر ملّت ها نبوده است.

حجت الاسلام جعفری ادامه داد: آیا بعد از حادثه 11 سپتامبر در سال 2001 میلادی در امريکا که بنا به تحقیق کارشناسان، عامل اصلی آن، عوامل سرويس های جاسوسی سیا [CIA] بوده اند، وظیفه ی آگاهان جامعه، شخصیت های سیاسی و فرهنگی و جوانان رشید و غیور چیزی غیر از مقاومت، بالابردن مقاومت، آمادگی برای مقاومت و نشر فرهنگ مقاومت (فقه مقاومت) می باشد.

وی تاکید کرد: مقاومت در انواع و اقسام آن از قبیل مقاومت ایجابی، سلبی، مردمی، مسلحانه و نظامی لازم و ضروری است.

حجت الاسلام جعفری اعلام کرد: علاقه مندان جهت بهره برداری از متن الکترونیکی این کتاب و سایر منشورات مجمع به آدرس پورتال مجمع به نشانی www.ahlulbaytportal.com مراجعه نمایند.