ترجمه آلمانی کتاب توحید مفضل
46 بازدید
تاریخ ارائه : 2/5/2013 1:54:00 PM
موضوع: الهیات و معارف اسلامی

ترجمه‎ی آلمانی کتاب "توحید مفضّل" منتشر شد

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ «حجت الاسلام عباس جعفری»،دبیر شورای کتاب مجمع جهانی اهل بیت (ع)در خصوص انتشار ترجمه‎ی آلمانی کتاب "توحید مفضّل" گفت:« مفضّل بن عمر(ره) یکی از شخصیتهای بزرگ شیعه است که حضرت امام جعفرصادق(ع) او را سزاوار حمل اسرار و معارف دانسته است. او در اوائل قرن دوم هجری در کوفه به دنیا آمد و پس از طی مراحل نوجوانی و ارتباط با خاندان اهل بیت(ع) شیفته معارف شیعی شد و توانست جایگاه مهمی نزد امام صادق(ع) و امام کاظم(ع) به دست آورد. شخصیتهای معروف و مشهور شیعه مانند شیخ مفید ، شیخ کلینی ، شیخ صدوق، شیخ طوسی، علامه مجلسی، محدث قمّی، آیت الله خوئی و... او را ستوده اند».

وی افزود: «کتاب توحید مفضّل، حاصل نشست چهار جلسه در روز و شب او با امام صادق(ع) می باشد که مفضّل(ره) سخنان گرانبها ؛ ارزشمند و حکیمانه آن حضرت را ثبت و پس از تنظیم در چهار مجلس (مجلس اول در شگفتی های آفرینش انسان، مجلس دوم در شگفتی های آفرینش حیوان، مجلس سوم در شگفتی های آفرینش طبیعت و مجلس چهارم در ناملایمات و مصائب) در اختیار دوست داران معارف الهی گذاشت».

حجت الاسلام جعفری اضافه کرد: «با توجه به اهمیت مباحث این کتاب، در جلسه ی شصت و پنجم شورای کتاب مجمع، ترجمه ی آن را به زبان های مورد نیاز به تصویب رسانید که اینک ترجمه ی آلمانی توسط آقایان حسین خسروانی، یوهانا خسروانی از سوی اداره ترجمه تهیه شده و در شمارگان 3000 نسخه منتشرگردید. علاقه مندان جهت دست رسی به متن الکترونیکی این کتاب و سایر منشورات مجمع به آدرس www.ahlulbaytportal.com مراجعه نمایند».