کتاب «تعامل الرسول (صلی‌الله علیه وآله) مع الأطفال والشباب» منتشر شد
57 بازدید
موضوع: تاریخ و سیره

حجت الاسلام عباس جعفری فراهانی دبیر شورای کتاب مجمع در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: این اثر به برداشت‌هایی از سیره و رفتار رسول مکرم اسلام(صلی الله علیه وآله) در برخورد با کودکان و نوجوانان پرداخته است.

کتاب «تعامل الرسول (صلی‌الله علیه وآله) مع الأطفال والشباب»  منتشر شد

وی گفت: نگارنده کتاب، پیامبر (صلی الله علیه وآله) را بهترین الگو برای تمامی مراحل تربیتی و والدین در چگونگی رفتارهای خود  با کودکان و نوجوانان در زمینه‌های مختلف روحی و جسمی معرفی نموده و تلاش کرده تا رفتارشناسی آن بزرگوار را در قالب چند سرفصل اصلی در دو بخش کودکان و نوجوانان ارایه دهد.

دبیر شورای کتاب گفت: مولف در بخش اول اثر خود، موضوعاتی چون تربیت، محبت، بوسیدن، بازی و آب و غذا دادن و در بخش دوم توجه به نیروی جوانان و ویژگی‌های آنان، زمان گرایش جوانان به مذهب و استفاده از جوانان در کارهای بزرگ را مورد بررسی و تحقیق قرار گرفته است. اشاره به بعضی از داستان‌ها و اتفاقات تاریخی از دیگر ویژگی‌های این اثر است.

جعفری فراهانی در پایان اظهار داشت: عنوان اصلی کتاب رفتار پیامبر (صلی الله علیه وآله) با کودکان و نوجوانان به قلم محمدعلی چنارانی می باشد که دبیرخانه شورای کتاب در راستای شناسائی آثار مورد نیاز به منظور تایید و ترجمه در دستور جلسه شورای کتاب مجمع قرار داد و سرانجام پس از تصویب، ترجمه عربی آن با عنوان تعامل الرسول (صلی‌الله علیه وآله) مع الأطفال والشبابتوسط اداره ترجمه تهیه و از سوی اداره انتشارات مجمع جهانی اهل بیت (علیهم السلام) چاپ و هم اکنون در دسترس عموم علاقه مندان و فرهیختگان علم و دانش و دوستداران به بهره گیری از سیره و سنت صحیح نبوی (صلی الله علیه وآله) قرار گرفته است.

منبع: http://abwa-cd.com/fa/News/View/15154