ترجمه‏ ی فرانسوی کتاب "فقه الامام الصادق(ع)؛ عرض و استدلال" منتشر شد
48 بازدید
تاریخ ارائه : 2/7/2013 1:09:00 PM
موضوع: حقوق

ترجمه ‏ی فرانسوی کتاب "فقه الامام الصادق(ع)؛ عرض و استدلال" منتشر شد

دبیر شورای کتاب مجمع جهانی اهل بیت(ع) از انتشار ترجمه‏ ی فرانسوی کتاب "فقه الامام الصادق(ع)؛ عرض و استدلال" خبر داد.

به گزارش خبرگزاری اهل بیت (ع) ـ ابنا ـ «حجت الاسلام عباس جعفری»، دبیر شورای کتاب مجمع جهانی اهل بیت(ع) در گفت‌وگو با خبرگزاری ابنا اظهار داشت: «مرحوم آیت الله علامه شیخ محمدجواد مغنیه(رحمت الله علیه) از جمله علمای اندیشمند، روشن بین، متفکر و راستین شیعی در لبنان بودند که آثار ذی قیمتی در مباحث فقهی، تاریخی، حدیثی، قرآنی، سیاسی و اجتماعی دارند. از جمله آثار او کتاب ارزشمند «فقه الامام الصادق(ع)؛ عرض و استدلال» می باشد که تاکنون مکرر در ایران و لبنان چاپ شده است».

حجت الاسلام جعفری افزود: «مهمترین مباحث این کتاب عبارت است از: الطهاره(المیاه، النجاسات و احکامها، طهاره البدن والثوب لأجل الصلاه، المطهرات)؛ الوضوء وکیّفیته؛ احکام الوضوء، غسل الجنابه والحیض والنفاس والاستحاضه؛ المیّت واحکامه؛ التیمّم؛ الصلاه واحکامها و اقسامها؛ الصوم؛ الزکاه؛ الخمس؛ الحج؛ الامر بالمعروف و النهی عن المنکر؛ الجهاد؛ القضاء؛ الاجاره و....» .

وی یاد آور شد: «اخیراً این کتاب از سوی مؤسسه جهانی سبطین(ع) در 6 جلد تحقیق و منتشر شده است. مجمع جهانی اهل بیت(ع) نیز در راستای معرفی فقه مترقّی اهل بیت(ع) ترجمه‌ی این کتاب را به زبان های مورد نیاز به تصویب رسانید. ترجمه ی فرانسوی کتاب به سفارش اداره ی ترجمه ی مجمع توسط «آقای ابراهیم تواتی» در 2 جلد تهیه و با شمارگان 3000 نسخه به چاپ رسیده است .

علاقه‌مندان جهت دسترسی به متن الکترونیکی این کتاب و سایر منشورات مجمع می‏توانند به آدرس www.ahlulbaytportal.com مراجعه نمایند.