ترجمه ی انگلیسی کتاب"فی رحاب الامام الحسین(ع)- یوم عاشوراء" منتشر شد
63 بازدید
تاریخ ارائه : 2/12/2013 11:18:00 AM
موضوع: تاریخ و سیره

ترجمه ی انگلیسی کتاب " فی رحاب الامام الحسین(ع)- یوم عاشوراء " منتشر شد

به گزارش شفقنا به نقل از خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ "حجت الاسلام عباس جعفری" دبیر شورای کتاب مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اعلام این خبر گفت: حادثه بزرگ و جاویدان عاشوراء، از جمله رخدادهای حماسی و ماندگاری است که تاکنون از سوی علما و دانشمندان فرق و مذاهب اسلامی و غیر اسلامی در باره ی آن تألیفات و تحقیقات فراوانی انجام شده است و هنوز هم بسیاری از زوایای آن پنهان مانده است.

حجت الاسلام جعفری افزود: فقیه دور اندیش، محقّق برجسته و استاد حوزه علمیه ی قم و نجف، حضرت آیت الله شیخ محمّد مهدی الآصفی(دام ظلّه) با قلمی روان و بدیع، به کنکاش ابعاد این واقعه مهم و عبرت آموز پرداخته که از جامعیت بالائی برخودار است.

وی اضافه کرد: بخشی از مهمترین مباحث این کتاب عبارتند از: روز عاشوراء از ایّام الفرقان(روزهای جدا کننده و سرنوشت ساز) است؛ داستان عمر بن سعد(لع) و تلاش او برای فرار از جنگ با امام حسین(ع) و گرفتاری او؛ داستان حرّ بن یزید ریاحی(ره) و تلاش او برای فرار از جنگ با امام حسین(ع) و موفقیت او؛ عاشوراء، ریشه در جنگ صفّین دارد؛ اهداف سیاسی انقلاب عاشوراء؛ نامه ی امام حسین(ع) برادرش محمّد بن حنیفه از کربلا؛ بررسی پدیده ی شهادت طلبی در حادثه کربلا؛ جلوه هایی از عشق و محبّت در زیارت "وارث"؛ ولاء و برائت در زیارت عاشورا؛ نمایی از جامعه ی اسلامی! دوران بنی امیه در سخنان امام حسین(ع)؛ خصوصیات و ویژه گی های چهارگانه[شهادت ، نصرت و پیروزی، رابطه ی میان آن دو و یگانه بودن حادثه عاشوراء] در انقلاب کربلا، جلوه های ولایت و برائت در روز عاشوراء و ... .

ایشان یادآور شد: متن عربی این کتاب از سوی ناشران مختلف در ایران ، عراق و لبنان منتشر شده است که اینک ترجمه ی انگلیسی آن به سفارش اداره ی ترجمه مجمع و توسط آقای عمر کمو Uomar komo انجام و در شمارگان 5000 نسخه در اختیار انگلیسی زبان می باشد. علاقه مندان جهت دسترسی به متن الکترونیکی این کتاب به آدرس: اینترنتی  مراجعه نمایند.