ترجمه انگلیسی کتاب" ره توشه؛ شرح موعظه‎های اخلاقی پیامبر(ص) به ابوذر غفاری"منتشر شد
106 بازدید
تاریخ ارائه : 2/12/2013 10:50:00 AM
موضوع: اخلاق و عرفان

ترجمه ی انگلیسی کتاب" ره توشه؛ شرح موعظه‎های اخلاقی پیامبر(ص) به ابوذر غفاری"منتشر شد

به گزارش خبرگزاری اھل بیت(ع) ـ ابنا ـ «حجت الاسلام عباس جعفری»،دبیر شورای کتاب مجمع جھانی اھل بیت(ع) با اشاره به انتشار ترجمه‎ی انگلیسی کتاب"شرح و توضیح موعظه‏‎های اخلاقی پیامیر(ص) به جناب ابوذر غفاری(رض)"گفت: این کتاب از جمله آثار ارزشمند استاد و اندیشمند فرزانه حضرت آیت الله محمدتقی مصباح یزدی(دام ظله) می باشد که مکرر از سوی انتشارات موسسه آموزشی و پژوھشی امام خمینی(ره) به چاپ رسیده است. در این کتاب که حاصل سلسله درسھای اخلاقی استاد می باشد و آقای کریم سبحانی نگارش و تنظیم آن را بر عھده داشته، مباحثی در شرح و توضیح سخنان ارزشمند و انسان ساز پیامبر مکّرم اسلام، حضرت محمّد بن عبدالله(صلی الله علیه و آله) بیان شده است.

وی افزود: بخشی از مھم‎ترین عناوین کتاب عبارتند از؛ کیفیت بندگی و راه رستگاری، لزوم بھره گیری صحیح از نعمت ھای خداوند، درک صحیح از واقعیت ھای زندگی و استفاده بھینه از عمر، توصیه پیامبر(ص) به استفاده شایسته از توانائی ھای انسان، نکوھش تحصیل علم برای اھداف دنیائی، عظمت و وسعت نعمتھای الھی و حقوق آنھا، بیداری و ھشداری مومن، ھم سوئی قول و عمل و پاسداری زبان، ارزش و اھمیت نماز و تفاوت درجات بھشتیان، پیشگامان بھشت ومنزلت برخی از تکالیف، کوچکی و خردی دنیا و اھمیت آخرت نگری، خطر دوستی مال و مقام وستایش قناعت و ساده زیستی، آثار گریه برای آخرت، گشادگی قلب مومن و تقوا مداری، بزرگ داشت عظمت و جلالت پروردگار جھان، توصیف پیامبر بزرگ اسلام از بھشت و جھنّم و... .

حجت الاسلام جعفری اظھار داشت: اصل فارسی این کتاب در ٢ جلد تنظیم شده و ترجمه آن نیز در ٢ جلد به سفارش اداره ترجمه مجمع توسط «کلوین لمبانی»(محمد عبد العزیز)انجام و با شمارگان ٥٠٠٠ نسخه منتشر و در اختیار عموم انگلیسی زبانان می باشد. علاقه مندان برای دسترسی بھ متن الکترونیکی این کتاب به نشانی اینترنتی پورتال مجمع www.ahlulbaytportal.com مراجعه نمایند.