ترجمه ایتالیائی کتاب"اعتقاد ما؛ شرح فشرده‎ای از عقائد شیعه امامیه"منتشر شد
39 بازدید
تاریخ ارائه : 5/14/2012 9:22:00 PM
موضوع: کلام
از سوی مجمع جهانی اهل بیت(ع)؛
ترجمه ايتاليائی کتاب"اعتقاد ما؛ شرح فشرده‎ای از عقائد شيعه اماميه"منتشر شد

 

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ «حجت الاسلام عباس جعفری» دبیر شورای کتاب مجمع جهانی اهل بیت (ع) با اشاره به انتشار ترجمه‎ی ايتاليائی کتاب"اعتقاد ما؛ شرح فشرده‏ای از عقائد شيعه اماميه" گفت: اسلام در دوران ما(پس از انقلاب اسلامی) تولد نوین یافته است. مسلمانان جهان بیدار شده و حل مشکلات خود را در آشنائی و عمل به دستورات متعالی اسلام و تعالیم حضرت محمّد بن عبدالله(ص) و اهل بیت(ع) او جستجو می کنند. از طرف دیگر ، مردم دنیا از سایر ادیان و مذاهب می خواهند با اسلام آشنا شوند و می خواهند بدانند اسلام چیست؟ مسلمان کیست؟ پیام اسلام برای نجات انسانها چیست؟.

وی افزود: در پاسخ به این سؤالات، فقیه دوراندیش و اندیشمند بزرگ اسلامی حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی(دام ظله) و جمعی از شاگردان معظم له با تلاش و جدیت کتابی را با عنوان "اعتقاد ما؛ شرح فشرده ای از عقائد شیعه امامیه" تالیف نمودند که حاوی گزیده دستورات و آیین جاویدان اسلام از متن قرآن و حدیث می باشد. در این کتاب اصول اعتقادی و فروع عملی که هر مسلمان واقعی(شیعه اثنی عشری) می بایست به آن معتقد باشد، آورده شده است. برخی از مهم ترین آنها عبارتند از : وجود قادر متعال، صفات جمال و جلال او، ذات پاکش نامتناهی است، توحید روح اسلام است، فلسفه بعثت پیامبران، معجزات پیامبران و علم غیب، فلسفه نزول کتابهای آسمانی، سنت پیامبر(ص) برخاسته از کتاب خداست، قیامت و زندگی پس از مرگ، شفاعت در قیامت، علیّ(ع) افضل صحابه بود، علم ائمه اهل بیت(ع) از پیامبر(ص) است و ... .

حجت الاسلام جعفری گفت: مجمع جهانی اهل بیت(ع) در راستای شناسائی و ترجمه و نشر کتاب های اینچنینی(قوی ، مختصر و گویا) ترجمه ای این کتاب را در شورای کتاب مصوب نمود تا به زبان های مورد نیاز اقدام شود. ترجمه ی ایتالیائی کتاب به سفارش اداره ی ترجمه مجمع توسط خانم فرزانه غلامی انجام و با شمارگان 3000 نسخه در اختیار دوست داران تعالیم اسلام و افکار و اندیشه های ناب شیعی می باشد. علاقه مندان جهت دسترسی به متن الکترونیکی این کتاب و سایر منشورات مجمع به آدرس اینترنتی پورتال مجمعwww.ahlulbaytportal.com مراجعه نماید.