انتشار کتاب" سیرتنا وسنتنا..." با تحقیق جدید
78 بازدید
تاریخ ارائه : 6/27/2012 2:27:00 PM
موضوع: تاریخ و سیره

کتاب"سیرتنا وسنّتنا؛ سیره نبیّناا(ص) وسنّته" با تحقیق جدید منتشر شد

در این کتاب که به زبان عربی است ،مولف محترم به مباحث مختلفی پرداخته که مهمترین آنها عبارتند از: محبت اهل بیت(ع)، امام حسین(ع) و بزرگداشت عزاي او و ضرورت عزاداري و اهمیت آن از نگاه علماي اهل سنت، احادیث فراوان منقول از رسول خدا(ص) و ائمه ي معصومین(ع) در باره ي اهمیت شهادت امام حسین(ع) و لزوم عزاداري بر آن حضرت، آیا سجده بر خاك صحیح است؟، سجده بر خاك و تربت حسینی(ع) و ارزش و رجحان آن و. ... 

حجت الاسلام "عباس جعفری"دبیر شوراي کتاب مجمع جهانی بیت(ع) در گفت و گو با خبرنگار ما با اعلام این مطلب اظهار داشت: مرحوم علامه آیت الله شیخ عبدالحسین الامینی(ره) از جمله شخصیت هاي بی نظیر تاریخ اسلام و تشیع بود که با جدیت و سخت کوشی بی نظیر، به معرفی مکتب اصیل اهل بیت(ع) و دفاع از آن پرداخت.

وی افزود: این عالم وارسته با تألیف مجموعه "الغدیر فی الکتاب والسنه والتاریخ والادب"، اثر جاویدانی از خود به یادگار گذاشته که نویسندگان شیعه وسنی تاکنون مدیون زحمات ایشان هستند. از جمله آثار ارزشمند او کتاب سیرتنا وسنّتنا... * می باشد که در این کتاب که به زبان عربی است ،مولف محترم به مباحث مختلفی پرداخته که مهمترین آنها عبارتند از: محبت اهل بیت(ع)، امام حسین(ع) و بزرگداشت عزاي او و ضرورت عزاداري و اهمیت آن از نگاه علماي اهل سنت، احادیث فراوان منقول از رسول خدا(ص) و ائمه ي معصومین(ع) در باره ي اهمیت شهادت امام حسین(ع) و لزوم عزاداري بر آن حضرت، آیا سجده بر خاك صحیح است؟، سجده بر خاك و تربت حسینی(ع) و ارزش و رجحان آن و. ... .

حجت الاسلام جعفري افزود: نظر به اهمیت احیاي منابع مهم کلامی، تاریخی و پاسخ به شبهات مخالفین، تحقیق و چاپ این کتاب در جلسه ي پنجاه و نهم شوراي کتاب مجمع به تصویب رسید که توسط فاضل ارجمند آقاي "شیخ لوي المنصوري" انجام و با شمارگان 5000 نسخه منتشر و در اختیار علاقه مندان می باشد.

 ---------------------------------------------------------------------------------

*یادآوري می شود؛ این کتاب حاصل مسافرت چهار ماهه مرحوم علامه امینی(ره) به کشور سوریه در سال 1384 هجري می باشد که معظم له در دیدار با شخصیت هاي شیعی و سنّی به بحث و سخنرانی و روشن گري پرداختند که البته تا کنون به طور مکرر منتشر شده است.

...............