انتشار کتاب" التربیه الروحیه؛..." به زبان عربی
57 بازدید
تاریخ ارائه : 6/27/2012 2:30:00 PM
موضوع: اخلاق و عرفان

کتاب "تربيت روحی؛ مباحثی درباره جهاد با نفس"

انتشارات مجمع جهانی اهل بیت(ع) کتاب "تربيت روحی؛ مباحثی درباره جهاد با نفس" را به زبان عربی منتشر کرد. 

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ دبیر شورای کتاب مجمع جهانی اهل بیت(ع) از انتشار کتاب "التربية الروحية؛ بحوث في جهاد النفس" (به فارسی: تربيت روحی؛ مباحثی درباره جهاد با نفس) از سوی انتشارات مجمع خبر داد.

«حجت الاسلام عباس جعفری» با اعلام این خبر اظهار داشت: موضوع اخلاق و تربيت روحي از جمله مسائلی است كه تمامي اديان و فرق و مذاهب اسلامي و غير اسلامي به آن اهميت مي دهند و رشد و تکامل معنوي و اخلاقي هر انساني را باعث سعادت و تقرّب الهي مي دانند. در نتيجه، انسان مسلمان كه اشرف مخلوقات الهي است مي بايست، روح خود را با صفات پسنديده و كمالات نفساني مزين نموده و در راه خدمت به مخلوقات الهي گام بردارد. امت اسلامي نيز مي بايست بر اساس تربيت اسلامي با محبّت، عدالت، آزادگي، تقوي و جدّيت به اصلاح خود و جوامع اسلامي و غير اسلامي بپردازد.

حجت الاسلام جعفری افزود: اهل بيت عصمت و طهارت(ع) از مصادیق كامل مكارم اخلاق و تربيت اسلامي بوده و هستند كه امت اسلامي مي بايست آنها را الگو و سرمشق خود در تمامي مراحل زندگانی فردي و جمعي خود قرار دهند كه ان شاء الله اينچنين بوده، هست و خواهد بود. «آيت الله سيّد كمال الحيدري» مؤلف گرانقدر كتاب "التربية الروحية..."  در اين اثر خود، به مباحثي همچون راه هاي اصلاح اخلاق و تهذيب نفس، حبّ الهي، عمل و جزاي دنيوي و اخروي، جهاد نفس، قواي شهوت، غضب، وهم و عقل، ارزش عقل و اقسام آن، جهاد اکبر و مبارزه با نفس، تفکّر و اهمّیت آن، ایمان و ارزش آن، عزم و تلاش در رسيدن به عبوديت ، مشارطه، مراقبه و محاسبه نفس، اقسام جهل و حقيقت آن و... پرداخته است.

وی گفت: اين كتاب در شمارگان 3000 نسخه با اصلاحات جديد، از سوی مجمع جهانی اهل بیت(ع) تجديد چاپ و در اختيار علاقه مندان مي باشد.

گفتنی است علاقه مندان برای دسترسی به متن الکترونیکی این کتاب و سائر منشورات مجمع می توانند به نشانی اینترنتی www.ahlulbaytportal.com مراجعه کنند.