مجمع منتشر می کند؛ "نقد بخاری" و دو کتاب دیگر
99 بازدید
تاریخ ارائه : 10/30/2012 4:02:00 PM
موضوع: ادیان و مذاهب
مجمع منتشر می کند؛ "نقد بخاری" و دو کتاب دیگر

مجمع جهاني اهل‌بيت(ع) به زودی سه عنوان کتاب جدید در حوزه ی  فرهنگ اهل‌بیت(ع) و مقابله با شبهات وهابیت به دو زبان عربی و فارسی منتشر می کند. 

 

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ دبير شوراي كتاب مجمع جهاني اهل‌بيت(ع) با اشاره به اهمیت و ضرورت چاپ و نشر آثار تالیفی و تحقیقی جدید، از انتشار قریب الوقوع  سه عنوان کتاب در حوزه فرهنگ اهل‌بیت(ع) و مقابله با شبهات وهابیت خبر داد.

«حجت‌ الاسلام عباس جعفري» کتاب اهل ‌البیت علیهم السلام من کتاب اعیان ‌الشیعة را نخستین اثر این مجموعه نام برد و گفت:‌ این اثر پنج جلدی، تحقیقی بر بخش مرتبط با زندگانی معصومین(ع) کتاب اعیان‌ الشیعه... است.

وی افزود: کتاب اعیان‌ الشیعة تالیف «علامه سیدمحسن امین‌ عاملی» از علمای قرن ۱۳ و در شرح زندگی و احوال بزرگان شیعه نگاشته شده است. این کتاب دانش نامه‌ای در احوالات بزرگان شیعه ، دولت‌های اسلامی و شرح عقاید تشیع در اصول و فروع دین به ‌شمار می‌آید. پیش از این مطالبی در این زمینه چاپ و منتشر شده بود اما اکنون نخستین بار است که در باره بخش مرتبط با معصومین(ع) این کتاب تحقیقی انجام می‌شود.

دبير شوراي كتاب مجمع جهاني اهل‌بيت(ع) کتاب سیرتنا و سنّتنا؛ سیرة‌ نبیّنا و سنّته را دومین اثر معرفی کرد و توضیح داد: این کتاب از جمله تالیفات مرحوم علامه امینی(ره)، صاحب کتاب ارزشمند الغدیر... است که برای نخستین بار با تحقیقی جدید منتشر خواهد شد. این اثر به موضوعاتی از قبیل اهمیت تربت امام حسین(ع)، عزاداری‌های مشروع از دیدگاه اهل بیت(ع) و شبهاتی که وهابیون و مخالفان شیعه طرح کرده‌اند، پاسخ می‌دهد.

حجت‌الاسلام جعفری کتاب امام بخاری و جایگاه آن را واپسین اثر این مجموعه معرفی کرد  که قرار است به زبان فارسی چاپ و منتشر شود.

او گفت: این کتاب اثری از «الیاس قاسمی» از طلاب تاجیکی است که در باره امام بخاری، از پیشوایان اهل سنت و صاحب صحیح بخاری نوشته شده است. صحیح بخاری از منابع اصلی اهل‌ سنت به شمار می‌آید.

وی توضیح داد: آقای قاسمی در کتابش شخصیت نویسنده اثر یعنی بخاری را به همراه ضعف‌ها و اشکالات آراء و دیدگاه‌های او به چالش کشیده است.

آثار عنوان شده را مجمع جهاني اهل‌بيت(ع) به زودی به زبان عربی و فارسی چاپ و در اختیار مخاطبان علاقه مندان قرار خواهد داد.