مجموعه 46 جلدی "فی رحاب اهل ‌البیت(ع)..." تجدید چاپ شد
247 بازدید
تاریخ ارائه : 12/2/2012 12:21:00 PM
موضوع: الهیات و معارف اسلامی

مجموعه 46 جلدي "في رحاب اهل ‌البيت(ع)..." تجديد چاپ شد

مجمع جهاني اهل‎‌بيت(ع) در راستاي دفاع از مباني معارف مكتب نوراني اهل ‌بيت(ع) از سال هاي گذشته، مجموعه‌اي را با عنوان "في رحاب اهل ‌البيت(ع)..." در 46 جزوه به صورت مختصر تهيه نمود كه تا كنون مكرر در ايران و لبنان به زبان عربي منتشر و ترجمه‌ي آن به زبان های اردو، فارسي و تركي چاپ شده است. 

مجموعه 46 جلدي

به گزارش خبرگزاري اهل ‌بيت(ع) ـ ابنا ـ «حجت الاسلام عباس جعفري» دبير شوراي كتاب مجمع جهاني اهل‎بيت(ع)، در گفت‎ و گو با خبرنگار ابنا اظهار داشت: دشمنانان و مخالفان اهل ‌بيت(ع) در اثر انحراف از مباني اهل‎بيت(ع) نسبت به بسياري از مباني و اصول اعتقادي، حديثي، فقهي، تاريخي و سياسي و اجتماعي شيعيان اثناعشري دچار اشتباه و خطا شده‌اند كه تلاش مي‌كنند با القاء شبهه و طرح سؤال، پيروان اهل ‌بيت(ع) را دچار تزلزل و ترديد نمايند.

وي افزود: مجمع جهاني اهل‎‌بيت(ع) در راستاي دفاع از اصول و مباني معارف مكتب نوراني اهل ‌بيت(ع) از سال هاي گذشته، مجموعه‌اي را با عنوان "في رحاب اهل ‌البيت(ع)..." در 46 جزوه به صورت مختصر تهيه نمود كه تا كنون مكرر در ايران و لبنان به زبان عربي و ترجمه‌ي اردو، فارسي و تركي چاپ شده است. اینک تجدید چاپ آن در قطع جیبی، در عراق منتشر شده و در اختیار عموم علاقه مندان می‎باشد.

جعفري خاطرنشان كرد: مهم ترين مباحث اين مجموعه عبارتند از؛ محفوظ بودن قرآن از تحريف، عدالت صحابه، مصحف امام علي(ع)، سجده بر ترتبت امام حسين(ع)، ازدواج موقّت، بداء، رجعت، تقيه، شفاعت، علم ائمه(ع)، كيفيت صلوات فرستادن بر پيامبر(ص) و ائمه(ع)، غلوّ، توسّل، مسح بر پاها در وضوء، جزئيت بسمله... در نماز، نصّ بر امامت، زيارت قبور، افضليت امام علي(ع)، مهدويت، جشن گرفتن تولد پيامبر(ص)، گريه بر مردگان، مفهوم لعن و سب، جمع بين نمازها، تبرّك، حقيقت تشيع، رؤيت خدا، قرائت سوره هاي سجده‌دار در نماز، عصمت پيامبران و امامان(ع)... .

دبير شوراي كتاب مجمع در پايان تاكيد كرد: لوح فشرده اين مجموعه به صورت ديجيتال(الکترونیکی) نيز به زبان عربي جهت استفاده در رايانه و موبايل نيز تهيه شده است. علاقه ‌مندان جهت دست رسي به متن الكترونيكي کتاب به آدرس پورتال مجمع www.ahlulbaytportal.com مراجعه نمايند.