ترجمه کتاب «فلسفه دین» اثر استاد علامه جعفری(ره) به زبان انگلیسی
337 بازدید
تاریخ ارائه : 12/15/2014 4:37:00 PM
موضوع: سایر

ترجمه کتاب «فلسفه دین» اثر استاد علامه جعفری(ره) به زبان انگلیسی 

حجت الاسلام عباس جعفری فراهانی، دبیر شورای کتاب مجمع جهانی اهل بیت(ع)در گفت و گو با خبرنگار ما با اعلام این خبر اظهار کرد: آیت الله علامه محمدتقي جعفري (ره) در اين كتاب به مباحثي مانند تعريف دين، درآمدي بر روش شناختي، تعريف‌پذيري دين، ضرورت بحث از تعريف دين، موانع و مشكلات در تعريف دين، هدف‌داري خلقت و اخلاقي بودن هستي، بررسي و نقد تعاريف دين، بررسي و نقد غايت‌گرايانه و اخلاق‌گرايانه، قلمرو دين، علت نياز به دين ، لزوم خود‌سازي، ارتباط انسان با خدا، ارتباط انسان با هم نوع خود، نقش فقه اسلامي در تنظيم حيات معقول، دايره فعاليت فقه اسلامي، نمونه‌هايي از اصول و قواعد قضايي، پرسش و پاسخ در قلمرو فقه، حذف دين از زندگي دنيوي بشر و نقد آن، علل بروز تفكرات سكولاريزم در غرب، اسلام و سكولاريزم، ارتباط حكومت و سياست با احكام الهي، علم و دين، حيات معقول چيست؟، ويژگي‌هاي حيات معقول، حكمت چيست؟ علم چيست؟، ثبات و تحول در علم و دين، رابطه علم و فلسفه با ماوراء طبيعت، محدوديت‌هاي علم در شناخت واقعيات، دلايل پنج گانه ضرورت و عظمت علم، پلوراليزم (كثر‌ت‌گرايي) ديني پرداخته است.

ایشان در ادامه گفت: اين اثر به سفارش پژوهشگاه فرهنگ و انديشه اسلامي به زبان فارسی تأليف شده و در سال 1375 منتشر گرديد. با توجه به ضرورت برگردان (ترجمه) مباحث علمي جدید و به روز كه به قلم نويسندگان صاحب نظر در زمینه مباحث اسلامی و دینی تأليف شده، اين كتاب در جلسه نود و هفتم شوراي كتاب تاریخ 24 / 10 / 1387 به منظور ترجمه به زبان هاي مورد نياز به تصويب رسيد.

یادآوری می شود: این اثر، در اداره ترجمه مجمع، توسط آقای منصور لیمبا به انگلیسی ترجمه و در 464 صفحه در قطع وزیری، توسط اداره کل همکاری های فرهنگی، چاپ و در اختیار انگلیسی زبانان قرار گرفت.

 علاقه مندان جهت تهیه متن چاپی کتاب و یا دسترسی به نسخه دیجیتالی کتاب با شماره 32131306-025 و آدرس اینترنتی www.abwacd.com  مراجعه نمایند.

--------------------------------------------------------------------------------------

لینک در اینترنت  http://www.mananashr.com/detail/News/956