تلاش وهابیت برای زیر سوال بردن انقلاب با استناد به روایات شیعه!!!
82 بازدید
تاریخ ارائه : 2/4/2015 11:40:00 AM
موضوع: ادیان و مذاهب

دبیر شورای کتاب مجمع جهانی اهل بیت (ع):

تلاش وهابیت برای زیر سوال بردن انقلاب با استناد به روایات شیعه!!!

طبق آموزه‌های شیعه، قیام‌های اصلاح طلبانه در راستای زنده کردن عدالت، مبارزه با ظلم و جور و احیای حق، مطلوب است و آنچه که آموزه‌های شیعی با آن مخالفت می‌کند انقلابی است که گمراهی همراه داشته باشد.

مهدی پرس: حجت الاسلام عباس جعفری فراهانی، در خصوص موضع گیری و خراب کاری های وهابیت در مواجهه با پدیده انقلاب اسلامی اظهار کرد: این جریان ضاله با هر نهضت و انقلاب و قیامی که در خصوص مسائل دینی ظهور و بروز یابد، مخالفت کرده و آن را مطابق با فتوای خود، بدعت و در نتیجه کفر و خروج از دین می شمارد.

وی ادامه داد: بر این اساس وهابیت با جریان انقلاب اسلامی مخالف بوده و آن را نمی پذیرد و عملکرد آنها در قبال انقلاب، پس از آن، موضع گیری مخالف بود که به شکل های مختلف آن را آغاز کرده و اقدامات فرهنگی و سیاسی و اجتماعی شدید مقابل آن اتخاذ کرده و با استکبار جهانی در راستای تضعیف انقلاب اسلامی، همکاری کردند.

حجت الاسلام جعفری فراهانی با اشاره به راهکارهای مختلف سنگ اندازی وهابیت در مقابل جریان انقلاب اسلامی تصریح کرد: از جمله شیوه های مبارزاتی این جریان ضاله می توان به چاپ و توزیع کتاب هایی در ضدیت با انقلاب و نظام جمهوری اسلامی اشاره کرد که در این راستا آنها تلاش کردند انقلاب را پدیده ای همراه با دردسر و زحمت برای مردم بنامند که موجب ریخته شدن خون افراد شد و خسارت هایی وارد کرد.

وی اضافه کرد: از سوی دیگر مباحثی خاص را به بحث شیعه و فرقه های مختلف آن به ویژه شیعه اهل بیتی و اثنی عشری کشاندند و با زدن برچسب اتهام به شیعه، آنها را معتقد به باورهایی غیراسلامی خوانده که با دین سازگاری ندارد و در حقیقت انقلاب اسلامی را یک جریان انحرافی اعلام، و به شخصیت امام خمینی (ره) توهین هایی از قبیل خروج از دین را وارد کردند.

حجت الاسلام جعفری فراهانی عنوان کرد: این در حالی است که طبق آموزه های شیعه، نهضت ها و قیام های اصلاح طلبانه در راستای زنده کردن عدالت، مبارزه با ظلم و جور و احیای حق، امری مطلوب شمرده شده و آن چه که آموزه های شیعی با آن مخالفت می کند انقلابی است که گمراهی را به دنبال داشته باشد لذا اگر قیامی پیش از قیام امام زمان (عج)در روایات مردود شمرده شده، از این جنس است که علمای شیعه از جمله شیخ مفید، شیخ صدوق و مرحوم کلینی در خصوص این روایات بحث کرده اند.

وی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی، حرکتی اصلاح طلبانه بود که بر مدار دین و دعوت به حق و عبودیت خدا صورت گرفت، گفت: این انقلاب نه تنها هیچ مخالفتی با آموزه های دینی و قرآن ندارد، بلکه نهضتی است که دعوت به خیر و صلاح و سعادت و توجه به معاد و دوری از دروغ و ریا داشته و اتفاقا یکی از وظایف علمای جهان اسلام آن است که دعوت به حق داشته باشند که در این راستا علمای بزرگ جهان اسلام، از جریان انقلاب اسلامی استقبال کردند که این امتیازی بزرگ برای آن شمرده می شود.

دبیر شورای کتاب مجمع جهانی اهل بیت (ع) بیان کرد: بعد از سال 57، با اشتیاق وسیعی که در طبقات مختلف در دنیا مواجه شدیم، افراد گوناگون از ملت های اسلامی و غیراسلامی اعم از یهودیان و مسیحیان، به انقلاب اسلامی توجه کرده و در دل مستضعفان جهان امیدی ایجاد شد، چرا که انقلاب را جریانی ظلم ستیز می دانستند و در این راستا طرفداران آزادی و احقاق حق، از آن حمایت کرده و این موج در سراسر جهان با استقبال روبه رو شد.

این استاد حوزه و دانشگاه انقلاب اسلامی را حرکتی در امتداد نهضت حسینی خواند و خاطر نشان کرد: انقلاب ایران که با پیروزی خون بر شمشیر به ثمر نشست، تشابه قوی با قیام عاشورا دارد و نشان داد با دست تهی نیز می توان بر سلاح های روز پیروز شد.

-------------------------------------------------------------

منبع: شبستان