ترجمه کتاب انسان 250 ساله ... (سخنان رهبر انقلاب اسلامی) منتشر شد
83 بازدید
تاریخ ارائه : 2/8/2015 12:02:00 PM
موضوع: امامت و مهدویت

ترجمه کتاب انسان 250 ساله ... منتشر شد

ترجمه كتاب انسان 250 ساله( سخنان رهبر انقلاب )؛ به زبان های انگلیسی، فرانسوی و هوسا منتشر شد

حجت الاسلام عباس جعفري فراهانی، دبیر شورای کتاب مجمع جهانی اهل بیت(ع) در گفت و گو با خبرنگار شفقنا اظهار کرد: بررسي و تحليل زندگاني خاندان پيامبر(ص) و اهل‌بيت(ع) يكي از موضوعات قابل تأمّل و توجه دانشمندان و متفكران اسلامي بوده و هست. از آثار و بیانات شخصيت هاي بزرگي همانند حضرت آیت الله العظمی امام خميني(ره)، آیت الله علامه طباطبايي(ره)، شهيد آیت الله سید محمّدباقر الصدر(ره)، شهيد آيت الله مرتضی مطهري(ره)، شهيد آيت الله سید محمد حسینی بهشتي(ره)، شهيد حجت الاسلام محمدجواد باهنر(ره)، شهيد آیت الله سيد محمدباقر حكيم(ره) و بعضی ديگر از انديشمندان در قيد حيات ...، به دست می آید که رفتار و عمل ائمه  معصومین[از امام علیّ، امیر المومنین(ع) تا امام مهدی(عج)]، یک حرکت و مسیر حساب شده، منسجم و هماهنگ بوده است. درست شبیه رفتار منطقی، حساب شده و دقیق یک انسان کامل که در فرض، عمر 250 ساله و بیشتر دارد.

وی گفت: در اين ميان، مقام معظم رهبري حضرت آيت الله العظمي خامنه‌اي(دام ظله) نيز در سخنراني و نوشته‌جات خود به اين موضوع پرداخت است كه مؤسسه‌ي جهاني صهبا، مجموعه‌ ي آن را در كتابي با عنوان انسان 250 ساله؛ بيانات مقام معظم رهبري در باره‌ ي زندگي سياسي ـ مبارزاتي پيامبر بزرگوار اسلام(ص) و ائمه معصومين(ع) را در سال 1390 منتشر نمود.

حجت الاسلام جعفري فراهانی افزود: اين كتاب در 17 فصل و مقدمه در فهرست تفصيلي تنظيم شده و برخي از مهم ترين مباحث آن عبارت ‌است از مروري گذرا بر زندگاني سياسي پيامبر اسلام(ص) كه توجه به وقايع اين دوران به عنوان آينه‌ ي تمام نما از تمامي زندگاني ائمه(ع) و ميزان و ملاكي براي شناخت حركت و جريان اصيل اسلام طي 250 سال، ضروري است. در ساير فصول به مباحث فلسفه‌ امامت و حوادث و رخ دادهاي دوره‌ امام علیّ، اميرالمومنين(ع)، حضرت فاطمه زهرا(س)، امام حسن مجتبي(ع)، امام حسين(ع)، حضرت زينب كبري(س) و سائر امامان شيعه اثنا عشري تا حضرت مهدي(عج) پرداخته شده و مورد تجزيه و تحلیل قرار گرفته است.

وي اضافه کرد: اين كتاب برای نخستین بار به زبان های انگلیسی، فرانسوی و هوسا با همکاری معاونت امور بین الملل از سوی مجمع جهانی اهل بیت(ع) منتشر و در اختیار همه‌ علاقه‌ مندان تاريخ صحيح و كامل اهل‌بيت(ع) قرار گرفت. یادآوری می شود، ترجمه عربی این کتاب از سوی موسسه "ن" نیز قبلاً در لبنان چاپ شده است.

-----------------------------------------------------------------------------------

لینک اصلی: شفقنا/ http://shafaqna.com/persian/services/islam-world/item/105706