اعلام فراخوان کنگره بین المللی امام سجاد (سلام الله علیه)
398 بازدید
تاریخ ارائه : 2/22/2015 10:19:00 AM
موضوع: تاریخ و سیره

مجمع جهانی اهل بیت (ع)، کنگره بین المللی امام سجاد (ع) را در محورهایی همچون اوضاع فرهنگی، سیاسی و اجتماعی عصر این امام همام (ع) برگزار می کند.

حجت الاسلام عباس جعفری فراهانی، دبیر کمیته علمی همایش بین‌المللی امام سجاد (ع) اظهار کرد: همایش بین‌المللی امام سجاد (ع) در تابستان سال ۱۳۹۴ از سوی مجمع جهانی اهل بیت (ع) برگزار می شود. 

وی ادامه داد: زندگانی امام سجاد (ع)، اوضاع فرهنگی سیاسی و اجتماعی عصر امام سجاد (ع)، امام سجاد (ع) و حماسه کربلا، میراث علمی امام سجاد (ع) شامل صحیفه سجادیه، رساله حقوق، احادیث، نامه‌ها، خطبه‌ها و اشعار؛ اصحاب، راویان و شاگردان امام سجاد (ع) و ... از موضوعاتی است که برای ارسال مقالات اعلام شده است. 

حجت الاسلام جعفری فراهانی تصریح کرد: علاقه‌ مندان باید پس از انتخاب موضوع و عنوان مقاله از فراخوان اعلام شده، طی تماس با دبیرخانه همایش تا پایان فروردین ماه سال آینده، چکیده مقاله را به دبیرخانه کمیته علمی همایش به نشانی الکترونیکی cis@ahl-ul-bayt.org ارسال کنند؛ بدیهی است در صورت تصویب چکیده مقاله، می‌توانند اصل آن را تا پایان خرداد ماه سال ۱۳۹۴ ارسال کنند. 

وی تاکید کرد: مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) امیدوار است با برگزاری این همایش بتواند آگاهی عمومی شیعیان و پیروان اهل‌بیت (ع) در داخل و خارج کشور را نسبت به شخصیت و جایگاه امام سجاد (ع) بالا برده و ابهامات و نگرش‌های منفی که درباره آن حضرت وجود دارد را از بین ببرد. 

دبیر کمیته علمی همایش بین‌المللی امام سجاد (ع) یادآور شد: اقدامات دیگری نیز برای همایش بین المللی امام سجاد (ع) در نظر گرفته شده و متعاقباً به اطلاع علاقه ‌مندان می رسد. 

به گفته وی علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به نشانی اینترنتی همایش بین‌المللی امام سجاد (ع) http://sahife.org و معاونت فرهنگی مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) http://abwacd.com مراجعه کنند. 

 ----------------------------------------------------------------------------------------

منبع : سایت همایش بین‌المللی امام سجاد (ع)