«شفقنا» نگاه باز و وسیعی به مباحث دینی دارد
273 بازدید
تاریخ ارائه : 3/29/2015 11:27:00 AM
موضوع: تبلیغ

حجت الاسلام عباس جعفری فراهانی:

شفقنا نگاه باز و وسیعی به مباحث دینی دارد

حجت الاسلام عباس جعفری فراهانی: شفقنا نگاه باز و وسیعی به مباحث دینی دارد

در آستانه، سالگرد تاسیس «شفقنا» از چهره ها و کارشناسانی که در مدت 3 سال گذشته یار شفقنا بودند و از ارائه نظرات و دیدگاه های کارشناسانه خود دریغ نکردند، درباره این رسانه، نقاط قوت و ضعف و کم و کیف فعالیت «شفقنا» پرسیده ایم.

حجت الاسلام عباس جعفری فراهانی در همین زمینه اطلاع رسانی مفید، موثر، به موقع، کامل و صحیح را یکی از ابزارهای بسیار مهم رسانه های داخل و خارج از کشور دانست و به خبرنگار شفقنا گفت: رسانه های کمی این ویژگی ها را به طور کامل دارند. به لطف الهی «سایت شفقنا» توانسته است، رسالت و وظیفه خود را -با ویژگی های گفته شده- به طور نسبتا خوبی انجام دهد.  این پایگاه خبری در زمینه اطلاع رسانی، تبلیغ، ترویج و نشر معارف اسلامی، دینی و فرهنگی کار نسبتاً جامع و کاملی انجام داده است.

او تصریح کرد: «شفقنا» نگاه باز و وسیعی به مباحث دینی دارد، با شخصیت ها و افراد صاحب نظر مختلفی به بحث و گفت وگو می نشیند و از صاحب نظران در زمینه های مختلف استفاده می کند که ویژگی ممتازی برای «سایت شفقنا» به شمار می رود. به سهم خود از دست اندرکاران این پایگاه خبری اعم از خبرنگاران و مسوولان این سایت تشکر و قدردانی و برای آنها آرزوی موفقیت می کنم. امیدوارم «شفقنا» بتواند در برنامه های آینده خود گام های موثری بردارد و با خبررسانی به موقع، صحیح و کامل رسالت جهانی اسلام و وظیفه خود را انجام دهد. به ویژه با مشکلاتی مانند جریان های تکفیری و افراطی که مسلمانان در سراسر جهان با آن رو به رو هستند.

دبیر شورای کتاب مجمع جهانی اهل بیت (ع) با بیان اینکه به طور کلی جریان های افراطی و تکفیری، جریان های انحرافی هستند که جایگاهی میان مردم ندارند، گفت: علی رغم سر و صدا و تبلیغات وسیعی که رسانه های طرفدار جریان های تکفیری راه انداخته اند اما عموم مردم با جریان های افراطی و تکفیی مخالفت دارند و نشان داده اند که اگر مسوولان و مدیران جوامع دینی و غیر دینی در صحنه باشند، مردم از آنها حمایت می کنند و این خطر را از برابر خود بر می دارند.

او با بیان اینکه «شفقنا» در مورد نشان دادن وجهه ای معتدل از اسلام، اقدامات خوبی انجام داده است، اظهار کرد: این پایگاه خبری توانسته است اندیشه های ناب دینی را با رعایت سطحی از اعتدال به نمایش بگذارد و نشان دهد که جریان های افراطی در داخل خود شیعیان، اهل سنت و مسلمانان مقبول مردم نیستند. میان غیرمسلمان ها هم جریان های افراطی وجود دارد که نشان دادن خط سیر اعتدالی و درست در این زمینه برنامه بسیار مهم و مفصلی است که به نظر می رسد «شفقنا» در حد امکاناتی که در اختیار داشته، توانسته است وظایف خود را انجام دهد.

------------------------------------------------------------------------------

http://www.shafaqna.com/persian/proposal/item/107455