همایش پر جاذبه و ارزش مند امام سجاد «علیه السلام»
137 بازدید
تاریخ ارائه : 4/27/2015 11:38:00 AM
موضوع: تاریخ و سیره

دری نجف آبادی تشریح کرد؛

همایش پر جاذبه و ارزش مند امام سجاد «علیه السلام»

نایب رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت (ع) گفت: متقاضیات شرکت در همایش بین‌المللی امام سجاد (ع) تا پایان اردیبهشت‌ماه امسال فرصت دارند چکیده مقالات خود را به دبیرخانه این همایش ارسال کنند.

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در نشست مطبوعاتی همایش بین‌المللی امام سجاد(ع) اظهار کرد: تاسیس مبارک مجمع جهانی اهل بیت(ع) و مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی منشا خیرات و برکات بسیاری بوده است.

وی خاطرنشان کرد: مجمع جهانی اهل بیت(ع) در طول 25 سال گذشته منشا آثار و خدمات فراوانی بوده و هر چهار سال یک بار این مجمع عمومی با حضور شخصیت‌های علمی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و بین‌المللی در تهران تشکیل می‌شود.

نایب رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) یادآور شد: اجلاس عمومی مجمع جهانی اهل بیت(ع) در مرداد امسال با حضور بیش از 700 نفر از شخصیت‌های جهان تشیع، اسلام، علما، بزرگان، مسئولان و خادمان مکتب اهل بیت(ع) برگزار می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری بزرگداشت برخی از اهل بیت(ع) گفت: نمونه چنین اقداماتی سال گذشته درباره امام حسن مجتبی(ع) برگزار شد که برگزاری این همایش‌ها در خنثی‌سازی توطئه دشمنان و بدخواهان اهل بیت(ع) تاثیرگذار است.

آیت الله دری نجف‌آبادی به همایش بین‌المللی امام سجاد(ع) اشاره کرد و گفت: این همایش کار پرجاذبه و ارزشمند در مورد سیره مکتب امام سجاد(ع) است، زیرا تاریخ مجاهدت‌های این امام بزرگوار را فراموش نخواهد کرد.
وی خاطرنشان کرد:‌ در دوران این امام بزرگوار که جو خفقان و فشار شدید بوده، صیانت و پاسداری از دین دشوار بوده است، بنابراین پیشوای چهارم شیعیان صیانت از دین را بر عهده گرفتند.

رئیس کمیته علمی همایش بین‌المللی امام سجاد(ع) عنوان کرد: آثار امام سجاد(ع) هر یک برگ زرین، پرافتخار و سرفصل ارزشمند و عزت‌آفرین برای اسلام، شیعه و اهل بیت(ع) است.

وی از برگزاری اجلاس بین‌المللی امام سجاد(ع) در 24 مرداد امسال در کنار اجلاس مجمع جهانی اهل بیت(ع) خبر داد و افزود: این همایش با حضور شخصیت‌های داخلی و بین‌المللی برگزار می‌شود.

دری نجف‌آبادی خاطرنشان کرد: آیات معظم، شخصیت‌های محقق و مدرس هیئت علمی اجلاس بین‌المللی امام سجاد(ع) را تشکیل می‌دهند و به کار علمی همایش رسیدگی می‌کنند.

به گزارش فارس، وی عنوان کرد: به دلیل استقبال صورت گرفته فراخوان همایش بین‌المللی امام سجاد(ع) برای چکیده مقالات تا پایان اردیبهشت امسال و برای اصل مقالات تا پایان خرداد تمدید شد.

نایب رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) ادامه داد: بر اساس فراخوان قبلی 114 مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شد که 74 چکیده مقاله به طور مجدد به دبیرخانه همایش ارسال شده است.

وی یادآور شد: صحیفه سجادیه که به 10 زبان ترجمه شده است و آثاری در زمینه پیشوای چهارم شیعیان منتشر می‌شود به همراه آثار همایش، در نمایشگاهی که همزمان با برگزاری همایش برگزار می‌شود عرضه خواهد شد.

-------------------------------------------------------------------------------------------

منبع: جام نیوز  http://www.jamnews.ir