شناخت وهّابیت سعودی و فعالیت گسترده آن در جهان
59 بازدید
موضوع: ادیان و مذاهب
مصاحبه کننده : ابنا
نحوه تهیه : فردی
محل انتشار : سایت
تعداد شرکت کننده : 0


شناخت وهّابیت سعودی و فعالیت گسترده آن در جهان

 

شناخت وهّابیت سعودی و فعالیت گسترده آن در جهانخبرگزاری اهل بیت (ع) ـ ابنا / سرویس صفحات فرهنگی:
این روزها مردم دنیا اخبار اعتراضات و فریادهای مردم کشورهای عربی و اسلامی در برابر ظلم و ستم حاکمان و فساد آنها و وابستگانشان را از تلویزیون‌ها و رسانه‌ها می‌بینند و می‌شنوند.
در عربستان سعودی و بحرین، شیعیان با کمترین امکانات و در جوّ خفقان و سرکوب به میدان آمده‌اند و خواهان آزادی و عزّت اسلامی خود هستند؛ عزّتی که با استقرار حکومت آل سعود وهّابی سالهاست به تاراج رفته و در برابر آن انبارهای عربستان پر از سلاح‌های مرگباری شده است که علیه مردم مورد استفاده قرار می گیرد.
امروزه وهابیت (عقیده حاکمان سعودی) به عنوان یک فرقه ضاله به گونه‌ای دست به تخریب اسلام ناب محمّدی زده است که سراسر دنیا با توجه به اعمال و رفتار این گروه افراطی دین اسلام را به عنوان دینی خشک ‌و خشن که هیچ انعطاف و مهربانی در آن وجود ندارد تلقی می‌کنند. از این جهت بر تمامی مسمانان جهان است تا با جدا نمودن صفوف خود از این گروه ضالّه، ماهیت آن را در جهان افشا نمایند تا بر همگان واضح و روشن شود که وهّابیت وصله ناهمگونی است که هرگز به اسلام ناب نخواهد چسبید. با شورش مردمی و اعتراضات به حق مسلمانان شیعه و سنی عربستان می‌رود تا به لطف الهی و به زودی زود حکومت آل سعود و فرقه‌ی گمراه وهّابیت نابود شود، ان شاء الله.
با توجه به رخدادهای اخیر کشورهای اسلامی ـ بویژه در بحرین و عربستان سعودی ـ گفت‌وگویی با «حجت الاسلام والمسلمین عبّاس جعفری» پژوهشگر اسلامی و کارشناس ارشد تاریخ صورت گرفته است که آن را با هم می‎خوانیم:

ابنا : لطفا خصوصیات و ویژگی‌های فرقه‌‌ی وهابیت در زمان حاضر را توضیح دهید؟

ــ بسم الله الرحمن الرحیم. وهّابیت در زمان حاضر، دیگر آن وهّابیت خشن در دهه‌هاى نخستین قرن بیستم میلادی نیست که در راه استقرار حاکمیت خویش، با کمک اربابان قدرتمند خود مانند انگلستان هرگونه صداى مخالف از قبیل آل‌رشید در کویت که مورد حمایت عثمانیان بود و شرفاى مکّه را سرکوب نمود، بلکه وهّابیت کنونى، حاکمیتى به ظاهر مهربان با مردم و متمایل به دسترسى به آخرین پیشرفت‌هاى علمى و صنعتى جهان و مظاهر نوین تمدن و رفاه تبدیل شده است! البته عوامل فریب خورده، دست پرورده و خشن وهابیت مانند: طالبان و القاعده در مناطق مختلف جهان مثل پاکستان و افغانستان و عراق و…..از انجام هر گونه جنایت و کشتار نسبت به مسلمانان و شیعیان کوتاهی نمی‌کنند.

...... ادامه در لینک سایت.... .