خیابان های مکه شبیه عصر عاشورا شد...
58 بازدید
موضوع: تاریخ و سیره
مصاحبه کننده : ابنا
محل مصاحبه : ابنا
نحوه تهیه : فردی
محل انتشار : سایت
تعداد شرکت کننده : 0
بيست و پنجمين سالگرد کشتار حجاج بیت الله الحرام
خيابان هاي مكه شبيه عصر عاشورا شد...

خبرگزاري اهل بيت(ع) ـ ابنا / سرويس صفحات فرهنگي:
امروزه وهابیت به عنوان یک فرقه ضاله به گونه‌ای دست به تخریب اسلام ناب محمدی(ص) زده است که سراسر دنیا با توجه به اعمال و رفتار این گروه افراطی دین اسلام را به عنوان دینی خشک ‌و خشن که هیچ‌گونه انعطاف و مهربانی در آن وجود ندارد تلقی می‌کنند. از این جهت بر تمامی مسمانان جهان است تا با جدا نمودن صفوف خود از این گروه منحرف، ماهیت آن را در جهان افشا نمایند تا بر همگان واضح و روشن شود که وهابیت وصله ناهمگونی است که هرگز به جهان اسلام نخواهد چسبید.
با این رویکرد و در بيست و پنجمين سالگرد کشتار حجاج مظلوم بیت الله الحرام (در 11 مرداد ماه سال 1366) گفت و گويي با «حجت‌الاسلام والمسلمين عباس جعفری» دانش ‏آموخته حوزه علمیه قم و دبير شوراي كتاب مجمع جهانی اهل‏ بیت(ع) ترتیب دادیم که به شما خوانندگان عزیز تقديم می‌شود:
 

ابنا: لطفا خصوصیات و ویژگی‌های فرقه‏ي وهابیت در زمان حاضر را توضيح دهيد؟

البته وهّابیت در زمان حاضر، دیگر آن وهّابیت خشن در دهه‌هاى نخستین قرن بیستم میلادی نیست که در راه استقرار حاکمیت خويش، با کمک اربابان قدرتمند خود مانند انگلستان هرگونه صداى مخالف مانند آل‌رشید در کویت که مورد حمایت عثمانیان بود و شرفاى مکّه را سرکوب نمود، بلکه وهّابیت کنونى به حاکمیتى به ظاهر مهربان با مردم و متمایل به دسترسى به آخرین پیشرفت‌هاى علمى و صنعتى جهان و مظاهر نوین تمدن و رفاه تبدیل شده است. البته عوامل فريب خورده ي وهابيت مانند: طالبان و القاعده در مناطق مختلف مثل پاكستان و افغانستان و عراق و.....از انجام هر گونه جنايت و كشتار نسبت به شيعيان كوتاهي نمي كنند.

ابنا: به نظر به نظر می‌رسد وهابیت منابع مالی بسيار قابل توجهی در اختیار داشته باشد؟

کاملاً درست است، البته این منابع همه از قدرت نفت و ثروت فراوان کشور عربستان است که به اعتراف کشورهاى صنعتى دنیا، وهابیت بر بیش‌ترین و بزرگ‌ترین مخزن‌هاى نفت جهان تسلط دارد......

ابنا: مركز اصلي پيدايش و گسترش مذهب وهابیت در عربستان سعودی است و به نظر می‌رسد سرنوشت مردم و کشور عربستان به نوعی با این فرقه گره‌ خورده باشد. شما این مطلب را تأیید می‌کنید؟

-------------------------------------------------------------------

بقیه در لینک سایت ابنا... .