نهضت کتابخوانی از سوی شخصیت‌های برجسته آغاز شود
61 بازدید
مصاحبه کننده : خانم سرخان زاده
محل مصاحبه : تلفنی
نحوه تهیه : فردی
محل انتشار : خبرگزاری کتاب اهل بیت(ع)-ابنا
تعداد شرکت کننده : 0

دبیر شورای کتاب مجمع جهانی اهل بیت(ع):

نهضت کتابخوانی از سوی شخصیت‌های برجسته آغاز شود.

دبیر شورای کتاب مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری مبنی بر گسترش فرهنگ مطالعه اظهار کرد: اکنون نیازمند آغاز نهضت کتابخوانی در میان مردمیم، نهضتی که در میان تمامی اقشار جامعه جنبشی ایجاد کند و این حرکت باید از طریق اعضای هیات دولت، وزیران و شخصیت‌های بر جسته جامعه شروع شود.
دبیر شرای کتاب مجمع: نهضت کتابخوانی از سوی شخصیت‌های برجسته آغاز شود

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ حجت‌الاسلام «عباس جعفری» با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری درباره کتاب و کتابخوانی و شمارگان پایین کتاب در ایران، تأکید کرد: کتابخوانی باید به عنوان یک نیاز و دغدغه روزانه افراد جامعه درآید، به‌گونه‌ای که چنانچه روزی به کتاب دسترسی نداشتیم یا موفق به مطالعه نشدیم، خلاء آن را در آن روز و در زندگی‌مان احساس کنیم.

وی با اشاره به این که کتابخوانی باید به عنوان نیاز واقعی جامعه بیان و درک شود، گفت: چنانچه مطالعه و کتابخوانی در میان اقشار گوناگون جامعه نهادینه شود، آثار آن، آینده جامعه را بیمه خواهد کرد.

حجت‌الاسلام جعفری، معرفی آثار ارزشمند، مفید و فاخر توسط هریک از کتابخانه‌های بزرگ را گامی در راستای حمایت از کتاب‌های ارزشمند و پیش‌برد جامعه به سوی مطالعات مفید برشمرد و تصریح کرد: هریک از نهادها و مراکز مرتبط با کتاب نظیر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان اسناد و کتابخانه ملی، نمایشگاه بین‌المللی کتاب و ... می‌توانند کمیته‌های داخلی را برای تعیین و معرفی آثار خوب و مفید تشکیل دهند و از طریق رسانه‌های گوناگون، کتاب‌های ارزشمند و برتر در حوزه‌های مختلف را به جامعه معرفی کنند.

دبیر شورای کتاب مجمع جهانی اهل‌بیت(ع)، مولفان و ناشران را از رئوس دیگر چرخه تولید و نشر کتاب خواند که می‌توانند در نشریات، روزنامه‌ها و رسانه‌های مختلف به صورت منظم و منسجم واپسین تالیفات یا آثار برتر خود را به اطلاع همگان برسانند.

مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، چهارشنبه ۲۹ تیر، در دیدار جمع کثیری از کتابداران، جایگاه مطالعه و شمارگان کتاب‌ها را برای کشوری چون ایران ناکافی دانسته و خواستار همت بیشتر همه مسوولان برای نهادینه کردن فرهنگ کتاب‌خوانی در کشور شدند.

--------------------------------------------------------------

منبع:خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)

آدرس اینترنتی